Strona głowna  /  Akcje, kampanie
Akcje, kampanie

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż od września 2018 r. włączamy się jako placówka do III edycji AKCJI „POMAGANIE PRZEZ UBRANIE” (czas trwania 01.09.2018 – 30.06.2019 r.).

AKCJA – oznacza zbiórkę odzieży, obuwia, toreb/ek, tekstyliów domowych i zabawek spełniających określone kryteria jakościowe z podziałem na rok szkolny. Skierowana jest do szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków na terenie  Polski. Udział w Akcji jest jednoznaczny z udziałem w Konkursie.

Organizatorem Akcji zbierania tekstyliów jest: 3R Recycling Solutions sp. z o.o. S.K.A.

ul. Partyzancka 11, 21-020 Milejów

a Beneficjentami Akcji są:

Fundacja „AKOGO” Ewy Błaszczyk (region mazowiecki)

Hospicjum Gajusz (region łódzki)

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. J. Tichnera (region małopolski)

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (region dolnośląski)

Charakter zbiórki jest ciągły, tzn. trwa ona cały rok szkolny: po zakończeniu akcji w czerwcu, automatycznie rozpoczyna się ona we wrześniu. Zbiórka adresowana jest do szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków na terenie Polski.

Zbieramy:

odzież damską i męską (bluzki, spodnie, spodenki, spódnice, sukienki, koszule, swetry, bluzy, biustonosze, nową bieliznę, nowe skarpetki, płaszcze, kurtki, kompletne garnitury, czapki, szaliki, apaszki);  odzież dziecięcą i niemowlęcą;       odzież sportową;  torby, torebki, paski, biżuterię;  tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki); obuwie damskie, męskie i dziecięce

Nie przyjmujemy: rzeczy brudnych, mokrych, zatęchłych; rzeczy odbarwionych, poplamionych i zmechaconych, rzeczy podartych, dziurawych i poprutych, rzeczy w sierści zwierząt i nieprzyjemnie pachnących, kołder, poduszek, koców i dywanów.

Cel główny Akcji:

Propagowanie działań i zachowań proekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Cele szczegółowe Akcji:

wzbudzanie prospołecznych postaw i wspieranie lokalnej instytucji charytatywnej; finansowanie leczenia, rehabilitacji, bądź specjalistycznego sprzętu dla podopiecznych Beneficjentów w ramach pozyskanych środków;
forma integracji dla uczniów, ich rodziców, przyjaciół i nauczycieli;
przełamywanie negatywnych stereotypów o ludziach dotkniętych chorobami, niepełnosprawnością; uświadomienie sobie możliwości niestandardowego podejścia do pomagania; kształtowanie właściwych pro-ekologicznych odruchów i postaw u dzieci i młodzieży, a także u osób dorosłych zaangażowanych w akcję; wpływanie na świadomość ekologiczną dzieci
i młodzieży oraz osób dorosłych; edukacja dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych mających kontakt z placówkami oświatowymi w zakresie recyklingu;
zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,
rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości recyklingu tekstyliów.
uzupełnienie nabytej w szkole wiedzy teoretycznej poprzez jej praktyczne zastosowanie; wzbudzenie świadomości że i ja dbam o środowisko i mam na nie wpływ; element pozytywnej rywalizacji; naturalny sposób kształtowania liderów, wzmacniania więzi, zwiększania pozytywnej energii i motywacji.

Organizator NIE przekazuje żadnego wynagrodzenia dla koordynatorów, a zebrane tekstylia odbiera bezpłatnie, tzn. uczestnik nie otrzymuje pieniędzy za surowiec, ani nie płaci za jego odebranie.

www.pomaganieprzezubranie.pl

Polski Czerwony Krzyż

Mazowiecki Oddział Okręgowy w Warszawie

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie oraz Warszawska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne  z terenu Warszawy, w okresie 01.03-25.05.2018 r do włączenia się w akcję  Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”.

Akcja ta polega na zbieraniu złotych monet o nominale 1, 2, 5-groszowych, które po zwarzeniu i przeliczeniu zostaną przeznaczone dla najbardziej potrzebujących dzieci
i młodzieży z Warszawy. W tym roku Warszawska Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK przede wszystkim skieruje zebrane środki na akcję letnią dla dzieci
i wyprawki szkolne. Przewidujemy organizację twórczych warsztatów dla dzieci, zajęć
z pierwszej pomocy, gier i zabaw a swoją opieką szczególnie chcielibyśmy wesprzeć dzieci ze szkół, które wezmą udział w akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”.
Informujemy jednocześnie, że Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik” 2018 została objęta honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do podjęcia współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem i do śledzenia akcji na Facebooku (Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik”).

Pełna informacja na stronie www.pck-warszawa.pl - zakładka „edukacja” oraz tel. 22/50-65-198, 505-144-517,
ul. Szańcowa 25, 01-458 Warszawa,
warszawa06@pck.org.pl.