Strona głowna  /  Dyżur wakacyjny
Dyżur wakacyjny

Szanowni Rodzice!

Termin przerwy w funkcjonowaniu naszego przedszkola został ustalony przez Biuro Edukacji m. st. Warszawy

od 12 sierpnia do 31 sierpnia.

Przedszkole nr 156 będzie sprawowało opiekę nad dziećmi w terminie od 1 lipca do 11 sierpnia.

Zmiana organizacji pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach w lipcu i sierpniu 2020 r. Zamiast tzw. dyżurów wakacyjnych, sześć tygodni pracy placówki.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i przy braku wytycznych ze strony rządowej, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przy ewentualnym otwarciu placówek, zmieniamy  organizację pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w lipcu i sierpniu 2020 r.

Jeśli przepisy na szczeblu krajowym umożliwią otwarcie placówek oświatowych, to w lipcu i sierpniu 2020 r. dzieci będą mogły przez 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. Przez okres 2,5 tygodnia placówki pozostaną zamknięte. Terminy pracy i przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych placówek zostaną określone po ich uzgodnieniu przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

W celu zapewnienie dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek.

Dotychczas stosowana w m.st. Warszawie organizacja tzw. dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między placówkami, zwiększałaby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.

Pełna informacja o harmonogramie pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w okresie lipiec – sierpień 2020 r. zostanie opublikowana w drugiej połowie maja br.

Szczegółowe informacje na stronie www.edukacja.warszawa.pl

DYŻUR WAKACYJNY

Prosimy o przyniesienie małego ręcznika materiałowego do wycierania rąk, chustek higienicznych (duże opakowanie), chustek mokrych (1 opakowanie) oraz obowiązkowych pisemnych upoważnień do odbioru dziecka.

Z uwagi na warunki pogodowe niezbędne są nakrycia na głowę.

Prosimy nie zapomnieć o kapciach, ubraniach na zmianę, jeśli dziecku zdarzają się „szczególne przypadki”. Produkty higieniczne, ręcznik, upoważnienie przynosimy do sali i przekazujemy nauczycielce, rzeczy osobiste na zmianę zostawiamy w szatni. Nie przynosimy dzieciom żadnego jedzenia, napojów, nie ma takiej potrzeby.

Osóby upoważnione do odbioru dzieci muszą posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Przypominamy, że dzieci przyprowadzamy do godz. 08.15, (z uwagi na bezpieczeństwo dzieci przedszkole jest zamykane), o godz. 08.30 jemy śniadanie.

Odbieramy dzieci do godz. 17.00

Nieobecności dziecka w przedszkolu proszę zgłaszać na adres mailowy: sekretariat156@wp.pl, a spóźnienia tylko i wyłącznie telefonicznie pod nr 22 8114252.
Przedszkole nie jest przedszkolem dla dzieci z dietami, nie jest dostosowane do osób niepełnosprawnych ruchowo. Szczegóły dotyczące nietolerancji pokarmowych prosimy omawiać tylko i wyłącznie z dyrektorem przedszkola.

Ostatnia aktualizacja: 2020-06-14