Strona głowna  /  Ogłoszenia
Ogłoszenia

Uprzejmie prosimy o pobranie z zakładki rekrutacja, wydrukowanie, UZUPEŁNIENIE I przyniesienie już pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA Z PRZEDSZKOLA. wraz z załącznikami wypełnionymi przez osoby upoważnione.

Ponadto prosimy o dostarczenie w dniu przyjścia dziecka do przedszkola następujących akcesoriówI:

- małego ręcznika z zawieszką, (który zabierają Państwo w każdy piątek, a w poniedziałek przynoszą czysty);

- worka z ubraniami na przebranie;

- worka ze strojem na zajęcia z korektywy;

- kapci;

- dużego opakowania chustek mokrych i suchych;

- kocyk w poszwie dzieci 3,4 letnie.

Seredcznie zapraszamy na zebrania organizacyjne w nowym roku szkolnym wg. poniższego harmonogramu:

Grupa I: 04.09.2018 (wtorek), godzina 17.00

Grupa II: 05.09.2018 (środa), godzina 17.00.

Grupa III: 10.09.2018 (poniedziałek), godzina 17.00.

Grupa IV: 10.09.2018 (poniedziałek), godzina 17.00.

Grupa V: 11.09.2018 (wtorek), godzina 17.00.

Grupa VI: 12.09.2018 (środa), godzina 17.00.

Prosimy o zarezerwowanie czasu ok. 2 godz. na spotkanie, bez udziału dzieci.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż od września 2018 r. kontynuujemy udział w AKCJI   „POMAGANIE PRZEZ UBRANIE”.

AKCJA – oznacza zbiórkę odzieży, obuwia, toreb/ek, tekstyliów domowych i zabawek spełniających określone kryteria jakościowe z podziałem na rok szkolny. Skierowana jest do szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków na terenie  Polski. Organizatorem Akcji zbierania tekstyliów jest:

3R Recycling Solutions sp. z o.o. S.K.A.

ul. Partyzancka 11, 21-020 Milejów

Beneficjentami Akcji są:

Fundacja „AKOGO” Ewy Błaszczyk (region mazowiecki)

Hospicjum Gajusz (region łódzki)

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. J. Tichnera (region małopolski)

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci (region dolnośląski)

Charakter zbiórki jest ciągły, tzn. trwa ona cały rok szkolny: po zakończeniu akcji w czerwcu, automatycznie rozpoczyna się ona we wrześniu. Zbiórka adresowana jest do szkół podstawowych, przedszkoli i żłobków na terenie Polski.

Zbieramy: odzież damską i męską (bluzki, spodnie, spodenki, spódnice, sukienki, koszule, swetry, bluzy, biustonosze, nową bieliznę, nowe skarpetki, płaszcze, kurtki, kompletne garnitury, czapki, szaliki, apaszki); odzież dziecięcą i niemowlęcą; odzież sportową;  torby, torebki, paski, biżuterię; tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki); obuwie damskie, męskie i dziecięce.

Nie przyjmujemy:rzeczy brudnych, mokrych, zatęchłych; rzeczy odbarwionych, poplamionych i zmechaconych, rzeczy podartych, dziurawych i poprutych

rzeczy w sierści zwierząt i nieprzyjemnie pachnących kołder, poduszek, koców i dywanów.

Cel główny Akcji: Propagowanie działań i zachowań proekologicznych i charytatywnych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Cele szczegółowe Akcji:

wzbudzanie prospołecznych postaw i wspieranie lokalnej instytucji charytatywnej; finansowanie leczenia, rehabilitacji, bądź specjalistycznego sprzętu dla podopiecznych Beneficjentów w ramach pozyskanych środków;
forma integracji dla uczniów, ich rodziców, przyjaciół i nauczycieli;
przełamywanie negatywnych stereotypów o ludziach dotkniętych chorobami, niepełnosprawnością; uświadomienie sobie możliwości niestandardowego podejścia do pomagania; kształtowanie właściwych pro-ekologicznych odruchów i postaw u dzieci i młodzieży, a także u osób dorosłych zaangażowanych w akcję; wpływanie na świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych; edukacja dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych mających kontakt z placówkami oświatowymi w zakresie recyklingu;
zachęcanie do działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego,
rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości recyklingu tekstyliów.
uzupełnienie nabytej w szkole wiedzy teoretycznej poprzez jej praktyczne zastosowanie; wzbudzenie świadomości że i ja dbam o środowisko i mam na nie wpływ; element pozytywnej rywalizacji; naturalny sposób kształtowania liderów, wzmacniania więzi, zwiększania pozytywnej energii i motywacji.

Organizator NIE przekazuje żadnego wynagrodzenia dla koordynatorów, a zebrane tekstylia odbiera bezpłatnie, tzn. uczestnik nie otrzymuje pieniędzy za surowiec, ani nie płaci za jego odebranie.

Ostatnia aktualizacja: 2018-08-29